خانه » اخبار » اخبار خبرگزاری ایرنا » روزنامه روس: گازپروم به احداث تاسیسات مایع سازی گاز طبیعی در ایران علاقه مند است + اخبار خبرگزاری ایرنا

روزنامه روس: گازپروم به احداث تاسیسات مایع سازی گاز طبیعی در ایران علاقه مند است + اخبار خبرگزاری ایرنا

اخبار خبرگزاری ایرنا


کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

به گزارش ایرنا، در مقاله روزنامه اقتصادی کامرسانت روسیه، آمده است: بررسی موضوع احداث تاسیسات مایع سازی گاز طبیعی در ایران، از مدت ها پیش مطرح است، اما طبق محاسبه مقامات ایرانی، اجرای این طرح چهار میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. ایران پس از لغو تحریم‌های بین‌المللی در سال 2016، سعی دارد سرمایه گذاران خارجی را به حوزه نفت و گاز این کشور، جلب کند.
این روزنامه روس ادامه داده است: مقامات ایرانی با شرکت‌های بین‌المللی مانند ‘توتال’ فرانسه در این مورد مذاکره کرده بودند، اما تاکنون توافق معینی با هیچیک از سرمایه گذاران خارجی به دست نیامده است.
کامرسانت افزود: گازپروم به نوبه خود سعی دارد صادرات گاز طبیعی ایران را از طریق خط لوله به خارج توسعه داده و همزمان پروژه‌های مایع سازی گاز طبیعی را در ایران اجرا کند.
ویاچسلاو میشچنکو کارشناس شرکت تحلیل اطلاعات انرژی ‘آرگوس مدیا’ در گفت ÙˆÚ¯Ùˆ با این روزنامه روس خاطر نشان کرد: ورود به حوزه‌های مختلف از استخراج Ùˆ حمل Ùˆ انتقال گاز طبیعی گرفته تا مایع سازی آن با راهبرد گازپروم هماهنگ است. این شرکت اخیراً برای طراحی فنآوری‌های خود برای مایع سازی گاز Ùˆ ورود به بازارهای خارجی اعلام خارجی کرده است.
وی افزود: امروز ایران، شریک روسیه در حل و فصل مسائل خاورمیانه است و بنابراین مساله بازدهی اقتصادی پروژه‌های مشترک می‌تواند در جایگاه دوم قرار گیرد.
آلکسی گریواچ معاون بنیاد امنیت ملی روسیه در حوزه انرژی نیز به کامرسانت گفت: همکاری روسیه با ایران برای هر دو طرف سودمند است.
وی افزود: مشارکت گازپروم در پروژه‌های ایرانی، می‌تواند فشار بخش گاز ایران را بر بازارهای اروپا کاهش دهد. همچنین طی این عملیات فنآوری‌های تقطیر گاز شرکت روس آزمایش شده و بازار کاربرد آنها گسترش داده می‌شود.
خبرگزاری اسپوتنیک نیز به تازگی در مطلبی در این باره نوشت: شرکت «گازپروم» روسیه قصد دارد با شرکت ملی نفت ایران قرارداد احداث تاسیسات مایع سازی گاز در ایران را به امضا برساند که با استفاده از منابع میدان گازی « پارس جنوبی» اجرا خواهد شد. قرار است گاز طبیعی مایع شده از ایران به هند، کامبوج و لائوس صادر شود.
این رسانه روس با بیان این مطلب که آندره لوگانسکی نماینده بازرگانی روسیه در ایران، این خبر تأیید کرده است، افزود: به عقیده وی، ایران هم اکنون فقط در حال تهیه قرارداد خرید خدمات از شرکت های خارجی است، زیرا نفت و گاز در مالکیت دولتی قرار دارد.
کامرسانت با اشاره به امضای موافقتنامه بین شرکت گازپروم روسیه و شرکت ملی نفت ایران نوشت: روسیه به اجرای پروژه ساخت تاسیسات مایع سازی گاز در ایران امیدوار است.
اروپام*391**1486**انتشار دهنده: محسن شریفی**

انتهای پیام /*

پایگاه خبری ادراک نیوز

روزنامه روس: گازپروم به احداث تاسیسات مایع سازی گاز طبیعی در ایران علاقه مند است
روزنامه روس: گازپروم به احداث تاسیسات مایع سازی گاز طبیعی در ایران علاقه مند است

' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( '

دوباره بررسی کنید.

سه طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان زیرکوه به بهره‌برداری رسید + اخبار خبرگزاری ایرنا

اخبار خبرگزاری ایرنا کد خبر: 82821194 (6375876) تاریخ خبر: 1396/11/16 ساعت: 17:59 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *